Главная » Статьи » Мои статьи

Секрети ефективного психотерапевта

ЗМІСТ

 

ПЕРЕДМОВА……………………………………………………..4

Вступ……………………………………………………………….10

Секрет 1. Що ж це за професія?.......................11

Секрет №2. Чому ви обрали саме цю професію?.................................................................16

Секрет №3. Особистість психотерапевта………26

Секрет №4. Психотерапевт має бути здоровою, протерапевтованою особистістю чи «чоботар з чоботами»……………………………………………………………..35

Секрет №5. Практикуйте постійно………………..41

Секрет №6. Підходьте до кожного клієнта індивідуально. Ніколи не наполягайте на виконанні своїх порад…………………………………………………………….55

Секрет №7. За свої послуги психотерапевт має отримувати винагороду………………………………………..65

Секрет №8. Впевненість у своїй діяльності та приналежність до професійного співтовариства….......................................................80

Секрет №9. Створіть позитивний імідж про себе………………………………………………………………………..88

Секрет №10. Позитивне мислення. Віра в успіх……………………………………………………………………..105

Секрет №11. Психотерапевту корисно бути творчим……………………………………………………………….115

Секрет №12. У психотерапевта відсутня чарівна паличка або міфи про психотерапевтів……………..129

Секрет № 13. Дозвольте клієнтам вас знайти………………………………………………………………….137

Секрет №14. «Я не психотерапевт – я працюю психотерапевтом» або дозвольте собі бути просто людиною……………………………………………………………..157

Додатки………………………………………………………..161

Щоденник позитивних змін…………………………172

ПЕРЕДМОВА

 

 

Навчальні заклади останніми десятиліттями випускають тисячі студентів, які отримали дипломи психологічного фаху. Більшість молодого покоління дипломованих психологів намагаються влаштуватися на роботу згідно своєї спеціальності не просто допомагати людям, але і отримувати за це гідну винагороду. Проте, на психологічному ринку їхні послуги переважно не є затребуваними. У чому ж річ? Здається, і освіта гарна, і послуг у психологічній сфері потребує мало не кожен житель країни, а психологи залишаються без роботи.

Працюючи доцентом на кафедрі практичної психології та педагогіки Хмельницького національного університету, я бачу таких випускників, що мають певні знання, їхні очі горять від бажання допомагати людям, але справа не йде далі мрій. Мені здається, що є деякі секрети ефективного психолога та психотерапевта, що здобуваються через роки праці на цій ниві, можуть допомогти цим молодим фахівцям. Саме такими моментами я хочу поділитися з власного досвіду.

Отже, давайте знайомитися. Я – Ханецька Наталя Вікторівна – практикуючий психолог, кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної психології та педагогіки Хмельницького національного університету, психотерапевт і психосоматолог європейської реєстрації, спеціаліст з індивідуального розвитку, сімейних стосунків, психології вагітності і психологічного безпліддя. Мене підтримує Європейська Асоціація Психотерапевтів, Українська Спілка Психотерапевтів, Вісбаденська Академія Позитивної Психотерапії (Німеччина), Міжнародний Центр Позитивної Психотерапії, Український Інститут Позитивної Психотерапії. А також я відчуваю підтримку своїх клієнтів.

Моя освіта:  у 1998 р. з відзнакою закінчила Хмельницьке педагогічне училище (тепер педагогічна академія) за спеціальністю «Початкове навчання» і здобула кваліфікацію вчителя початкових класів і вихователя групи продовженого дня. В 2001 р. з відзнакою закінчила Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка і отримала повну вищу освіту за спеціальністю "Початкове навчання та практична психологія” та здобула кваліфікацію вчителя початкових класів, практичного психолога. В 2005 р., закінчила аспірантуру Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України (м. Київ) та захистила дисертацію у спеціалізованій вченій раді К 26.453.02 в Інституті психології імені Г.С.Костюка АПН України, на тему: „Психологічні передумови розвитку молодшого школяра як суб’єкта учіння”, за спеціальністю педагогічна та вікова психологія – 19.00.07. 2001-2002 рр. – закінчила базовий курс з Позитивної психотерапії. 2005-2008 рр. – закінчила освітню програму „Майстер-курс” з Позитивної психотерапії (погоджено із стандартами, прийнятими Міжнародним Центром Позитивної Психотерапії та Українською Спілкою Психотерапевтів).

Маю такий досвід роботи: з 2004 р. до сьогодні працюю у Хмельницькому національному університеті, спочатку на посаді викладача та старшого викладача кафедри педагогіки та психології, а з 2007 р. – доцента. Була керівником соціально-психологічної служби кафедри педагогіки та психології ХНУ, допоки кафедра не поділилася дві окремі кафедри. З 2001 р. проводила індивідуальні психологічні консультації, з 2005 р. ще займалася психотерапевтичною та тренінговою роботою.

Маю більше 30 праць наукового та навчально-методичного характеру. З 2005 р. регулярно друкуюся у періодичних виданнях «Подільська порадниця» та «Всім», а також у Інтернет-виданні «20 минут».

Посібник побудований таким чином, щоб, по-можливості, його можна використати не тільки як інформаційний носій, але і як джерело практичних вправ, технік і правил для самостійної роботи над собою. Тут представлені вільні місця для нотаток, конспектування, фіксування своїх інсайтів чи питань. Одним словом – простір для розвитку. У підручнику можна прочитати афоризми, цитати, висловлювання мудрих людей, та погодитися з ними, або заперечити.     В даному виданні пропонуються підібрані спеціальним чином питання, відповідати на які можна прямо на сторінках ручкою або олівцем. Таким чином ви досліджуєте сферу психотерапевтичної роботи. Через відповіді, відкриття, самоаналіз, висновки ви дізнаєтеся про себе деякі речі. З допомогою цих знань ви можете змінити внутрішнє, а потім відбудуться зміни і у зовнішньому. Все тільки у ваших руках.

У посібнику ви знайдете сучасні знання з психотерапії, власний досвід автора, інформацію для роздумів, коментарі, афоризми, афірмації, а також місце для своїх особистих, індивідуальних і неповторних відкриттів.

Це не просто книжка чи підручник, який треба прочитати. Це таке видання, з яким бажано працювати. Принцип роботи простий: ви оцінюєте подану текстову інформацію, а потім починаєте аналізувати самі себе. Давайте відповіді просто, легко і невимушено. Але обов’язково чесно. Адже ви розмовляєте самі з собою і хочете допомогти собі стати кращим спеціалістом. Таким чином ви краще починаєте розуміти себе і ті речі, які з вами відбувається. Знайдіть кілька хвилин в день, для того, щоб присвятити їх рефлексії, так ви зможете звільнити простір для нових думок і ідей. Отже, інвестуйте свій час і свої зусилля у своє професійне майбутнє.

Тут також можна знайти афірмації для підсилення свого духу, натхнення, знайти інформацію про книжки, в яких яскраво представлена творчість інших. На сторінках цього посібника знаходиться Щоденник особистісного розвитку, який варто заповнити для себе самого.

Спробуйте те, що підійде вам згідно ваших переконань і поглядів на психологічне консультування. Можливо, ви розкриєте свої секрети ефективного психотерапевта.

 


 

Категория: Мои статьи | Добавил: khanetska1979 (22 Августа 2012)
Просмотров: 480 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: