Главная » Статьи » Мои статьи

НОВА РОДИНА ЧИ ВОРОГИ? (газета "Фортеця") Ефект змагання та протистояння інтересів – вічні конфлікти свекрухи та невістки, зятя і тещі

НОВА РОДИНА ЧИ ВОРОГИ? (газета "Фортеця")


Ефект змагання та протистояння інтересів – вічні конфлікти свекрухи та невістки, зятя і тещі

Розумна невістка повинна в усьому слухати свекруху, але робити по-своєму

Розумна невістка повинна в усьому слухати свекруху, але робити по-своєму

Коли створюється нова сім’я, багато хто вважає, що батьки подружжя повинні усіма силами допомагати молодятам облаштуватися у новій квартирі або навчити варити борщ молоду дружину. Інколи батьки молодої сім`ї не розуміють, що найкращою допомогою буде її відсутність.

Безліч суперечностей і думок можна вислухати на тему взаємостосунків свекрухи та невістки або тещі та зятя. Ще більше анекдотів складають жартівники, висміюючи незграбну невістку або лінивого зятя, який тільки випрошує в тещі гроші на машину або на нову квартиру. Проте це далеко не жарти, якщо з цим стикається хтось із ваших знайомих або ж особисто ви. Як прийняти родину чоловіка та як навчитися говорити «мама» зовсім чужій людині розповідає практичний психолог Наталя Ханецька.

Якщо об’єднати спільні зусилля невістки та свекрухи, зятя і тещі, можна побудувати хороші добросердні стосунки

Свекруха та невістка

Для усіх невісток варто запам’ятати - мама вашого чоловіка теж любить вашу половинку. Любов ця проявляється в турботі та піклуванні, які вона давала йому впродовж довгих років і в один прекрасний день мусить це припинити. Психологи називають цей конфлікт – ефектом змагання.

«Об’єктом змагання є чоловік, якого люблять дві жінки. Свекруха говорить, що вона краще готує, пере і прибирає за невістку і що ніхто не зрівняється з її турботою за сина. Розумна невістка повинна з цим погодитися, проте робити своє. Психологи радять молодим дружинам написати на кухні великими літерами вивіску – «Мама чоловіка найкраща в світі…», але подумки сказати – «…лише після моєї мами». Якщо ваш чоловік буде знати, що ви гарно ставитеся до його мами, він обов’язково їй про це скаже, а свекруха натомість, пишатиметься любов’ю та повагою невістки», - зазначила Наталя Ханецька.

Аби не було конфлікту, найкраще, щоб молода пара жила окремо від батьків, і чим далі, тим краще. Тоді нечасті візити свекрухи не дошкулятимуть невістці, а та, рано чи пізно, звикне, що у її «хлопчика» з’явилася інша жінка.

Зять і теща

Конфлікт зятя та тещі будується на протистоянні інтересів. Вони можуть конфліктувати з будь-яких дрібниць, адже зрозуміло, що двоє людей, різної статі, з великою різницею у віці та смаками не можуть однаково підходити до тих чи інших питань.

«Наприклад, якщо зять і теща конфліктують через виховання дитини, краще зійтися на спільному. Розмови і тільки розмови допоможуть розв’язати протистояння інтересів. Тещі варто пам’ятати, що чоловік її дочки не тягар, а друг, порадник та надійний чоловік, якого варто інколи послухати. Зятю варто теж інколи змовчати та прислухатися до думки та поради тещі», - переконана Наталя Ханецька.

На площині конфлікту зятя і тещі є також тесть та їхня дочка, тобто молода дружина. Чоловік тещі зазвичай не втручається в стосунки дружини та зятя, а якщо у них будуть спільні інтереси – футбол, риболовля, дача, то успіх у стосунках гарантований.

Щодо дочки, то вона зазвичай, опиняється між двома вогнями – мамою та чоловіком. Наклепи та образи вона мусить вислуховувати від двох рідних людей, між якими робити вибір неможливо. Найгірше, що ні чоловік, ні мама не розуміють, що у випадку сварки найбільше страждає молода дружина. Терпіння не вічне, тому рано чи пізно у дочки може статися нервовий зрив. Щоб цього не допустити, тещі не варто командувати та давати пораду зятю, а той мусить інколи стерпіти і дати виговоритися людині похилого віку.

Порада від психолога Антоніни Віговської:

Перед ти як вступати до шлюбу, молодята обов’язково повинні обговорити із своїми батьками усі нюанси, які можуть виникати під час сімейного життя їхніх дітей. Це повинно стосуватися усіх речей – починаючи від житла і закінчуючи праскою. У цей день варто пригадати усі образи і постаратися пробачити свою майбутню свекруху або тещу, аби не переносити будь-який негатив у нову сім’ю.

В основі добрих стосунків між людьми лежить пошана чужої думки, чужих поглядів і принципів, а не нав’язування власних інтересів. Якщо об’єднати спільні зусилля невістки та свекрухи, зятя і тещі, можна побудувати хороші добросердні стосунки, що дуже важливо як для молодої сім’ї, так і для їх батьків.

Категория: Мои статьи | Добавил: khanetska1979 (20 Ноября 2012)
Просмотров: 422 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: