Главная » Статьи » Мои статьи

Немає поганих чи хороших подій – є наше ставлення до них та їх сприйняття

Немає поганих чи хороших подій – є наше ставлення до них та їх сприйняття



Усі незгоди потрібно переживати разом, кохаючи та підтримучи один одного

Усі незгоди потрібно переживати разом, кохаючи та підтримучи один одного

 

Підтримка під час так званої «кризи»

Нещодавно до мене звернулась одна клієнтка. Вона скаржилася на те, що в країні панує криза. І саме ця криза спричинила руйнування її стосунків з чоловіком. Причиною у всьому вона бачила втрату роботи, матеріальну нестабільність, депресію чоловіка. Сама жінка вже теж не витримувала напруженої ситуації у родині, а від цього страждали діти. Одним словом, постійні звинувачення дружиною чоловіка у неспроможності заробляти гроші та висловлювання про своє невезіння робили свою справу. Отже, сім’я мала всі шанси перестати існувати.

Чому я наводжу цей приклад? Тому що в такому чи подібному становищі опиняється зараз чимало сімей. І якщо не всі розлучаються, то нещасними почувають себе дуже багато. Якщо ви теж знаходитесь в такій ситуації – ця стаття для вас.

Важлива не ситуація, а те, як ми до неї ставимося

Невже немає виходу з цієї ситуації? Чи насправді все так погано?

Якщо чесно, то вихід завжди є з усього, треба просто його пошукати.

Для початку, давайте перестанемо все бачити у темних кольорах і підключимо трохи віри в те, що важлива не ситуація, а те, як ми до неї ставимося. Я хочу, щоб ви зрозуміли, що немає поганих чи хороших подій – є наше ставлення до них. Тому давайте розбиратися разом, як і з моєю клієнткою, аналізуючи все, що відбувається, крок за кроком.

Які події відбулися в сім’ї? Чоловік втратив роботу і перестав приносити достатньо грошей. Дружина, в свою чергу, стала скандалити і звинувачувати у всіх своїх бідах чоловіка. В родині стало проявлятись тільки все погане. Постійні сварки і взаємне невдоволення пригнічують позитивну атмосферу в сім’ї, повторюючись і наростаючи, як вулкан. З часом подружжя вже зовсім перестає акцентувати свою увагу на чомусь доброму, а тривалі докори викликають стале негативне ставлення один до одного і до життя в цілому. Можна з впевненістю сказати, що така родина не живе спільним життям, а лише існує.

Постає питання: куди ділося тепло стосунків, ніжність, взаємоповага і підтримка? І відповідь однозначна: подружжя саме відігнало від себе всі сімейні цінності. Яким чином воно це зробило? Дуже просто.

На будь-яку подію можна реагувати по-різному. У вас завжди є вибір: чи скаржитися і жаліти себе, чи підтримувати рідну людину і бачити добрі перспективи. І зауважте, вибір саме за вами. Не потрібно звинувачувати кризу, чоловіка чи жінку, немає сенсу сердитися на людей, дітей, Бога, якщо ви можете підійти до ситуації з позитивом. Тільки у ваших силах зробити приємний мікроклімат у помешканні.

Кризова ситуація може стати для вашої сім’ї чимось на зразок рятувального кола. Саме завдяки подібній ситуації в світі ви можете покращити стосунки, з новою силою відчути кохання та підтримку від близької людини

Переборіть себе!

Кризова ситуація може стати для вашої сім’ї чимось на зразок рятувального кола. Саме завдяки подібній ситуації ви можете покращити стосунки, з новою силою відчути кохання та підтримку від близької людини. Дозвольте своїм найкращим якостям перебороти хандру і депресію. Згадайте, як ви обіцяли на початку шлюбу завжди підтримувати і розуміти один одного. Тож зараз саме час зробити це.

Повернемося до прикладу. Моя клієнтка зрозуміла, що найкращий вихід із ситуації, яка склалася – це застосування абсолютно протилежних дій. Вона випробувала негатив, і він не подіяв, тому ми з нею почали використовувати позитив.

Перше, що вона зробила – це підійшла до чоловіка і висловила йому свою підтримку. Вона сказала, що розуміє, як йому важко. Що втрата роботи аж ніяк не означає, що він став гіршою людиною. Дружина зобразила існуючу кризу в кар’єрі чоловіка як тимчасовий відпочинок, відпустку, яка так давно була потрібна йому. Вона дала йому зрозуміти, що зараз є шанс більше часу приділяти сім’ї, дітям (про що вона особисто мріяла вже декілька років). Нарешті, зараз він може визначитися із своїми вподобаннями і, можливо, зайнятись іншою справою, що приноситиме не тільки доходи, але й задоволення. І найголовніше, вона дала чоловікові надію, а саме: що вони переживуть все разом і все буде добре.

Вона не просто підтримувала і розуміла його внутрішній стан, вона стала насолоджуватись новим життям. Пізніше вона розповідала дивовижне перетворення сім’ї з нещасної у щасливу. Виявилось, що чоловік через таке ставлення до нього намагався якнайбільше догоджати жінці: він не тільки став займатись хатніми справами, але й активніше включився у пошук роботи. Одразу ж пішли пропозиції про підробіток, і у родини стали з’являтися гроші. А майже через місяць він вже мав постійну роботу. Почуття один до одного змінились кардинально. «Прийшла друга молодість», - висловлюються вони. Кохання спалахнуло з новою силою тільки через те, що вони дозволили один одному розкрити свій внутрішній світ. «Молодість повернулася», - стверджували вони, тримаючись за руки. Забута ніжність проявлялася у стосунках все яскравіше, і це викликало в обох бажання зробити один для одного якомога більше приємного. Я вже не знаю, чи треба згадувати, як ця оновлена любов позитивно вплинула на розвиток і поведінку їхніх дітей.

Одним словом, цей красномовний приклад з власної практики свідчить про те, що будь-яка сім’я може подолати безліч негараздів ззовні, якщо всередині родини панує злагода і взаємопідтримка. І це не казки психологів. Ви просто спробуйте із своєї душі, що «захолола від проблем», видати більше тепла. А ефект не забариться.

Категория: Мои статьи | Добавил: khanetska1979 (20 Ноября 2012)
Просмотров: 384 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: