Главная » Статьи » Мои статьи

Ми ідемо у перший клас!

Ми ідемо у перший клас! (газета "ВСІМ")


 Перший дзвінок – важлива подія в житті кожної дитини

Дитина може з радістю йти до школи, але це ще не значить, що вона з ентузіазмом буде навчатися

До першого дзвінка залишився лише місяць. За цей час батьки повинні пріготувати дитину до навчального року, як морально, так і матеріально. Крім купівлі безлічі канцелярських приладь, шкільної форми та ранця, батьки повинні подбати і про психологічну підготовну дитини. Особливо багато проблем звалюється на плечі батьків, чиї діти йдуть до школи вперше.

Завдання батьків

Похід до школи для малюка може бути довгоочікуваною мрією, адже там з’являться нові друзі та нові враження. Але не варто забувати, що передусім ця подіє є для дитини стресом. До школи увесь свій вільний час дитина могла витрачати на комп’ютерні ігри та прогулянки з друзями, натомість, ставши першокласником, вона в першу чергу змушена буде займатися уроками.

«Психологічна готовність першокласника повинна були достатньою, аби дитина могла освоїти шкільну програму в колективі ровесників, - вважає практичний психолог Наталя Ханецька. - Як правило, психологічна готовність до школи формується у діток до 6-7 років. А ось сформувати її - завдання мами і тата. Адже для цього необхідно проводити з дитям регулярні спеціальні заняття. Існують два аспекти психологічної готовності маляти до школи: особова (мотиваційна) та інтелектуальна».

Дехто з батьків вважають, що, навчивши малюка читати і писати, вони повністю підготували дитину до школи. Звичайно, ці знання знадобляться малюку на початку навчального процесу, проте це ще далеко не все. Малюк повинен навчитися запам’ятовувати значно більшу кількість інформації, яку він пам’ятав до цього. Необхідно сформувати у дитини відповідний рівень цікавості до пізнання, бажання вчитися, а також підготувати його до зміни середовища.

Самонавчання

Завдяки інтелектуальним іграм, читанню, аплікації, вивчення віршів та малюванню дитина формує такі важливі якості як увагу, зосередженість, пам'ять, наполегливість. Батьки, читаючи книгу малюку, щоразу повинні збільшувати розмір тексту, а потім просити дитину дещо переказати з прочитаного. Таким чином у дошкільняти буде розвиватися пам'ять та увага.

Щоб навчити дитину зосередженості та увазі, батьки ще з самого дитинства повинні займатися з малям. Зовсім не обов’язково на прогулянці «тягнути» дитину за собою, краще з нею порозмовляти, запитати, що вона бачить навкруги та зробити разом з ним оцінку оточуючих.

Установи та правила

Буде нелегко, але батькам першокласника прийдеться привчити дитину до певного розпорядку дня. Вставати о сьомій годині ранку, висиджувати на декількох уроках, а ще й робити домашнє завдання не дуже сподобається дитині. Ще до першого шкільного дзвінка батьки повинні тренувати дитину, змушуючи її вставати рано. Це може бути ранкова прогулянка або похід на ринок. Завдяки цьому маля буде підготовлене до раннього підйому.

«Також не менш важливим завданням для дитини є рівно тримати спину. Постійно нагадуйте першокласнику, що за партою потрібно сидіти рівно, адже може розвинутися сколіоз», - вважає Наталя Ханецька.

Лікар-масажист Людмила Шмурик розповіла, що саме діти молодшого шкільного віку страждають від сколіозу та викривлення хребта. «Потрібно навчати дитину, аби вона постійно сиділа рівно і не дуже нахилялася до парти», - радить Людмила Миколаївна.

Також батькам варто перевірити ще до навчального процесу клас, в якому навчатиметься їхня дитина. Він має бути добре освітлений та із зручними партами. Знайомство з першим вчителем теж буде корисним як для батьків, так і для першокласника.

Звичайно, підготовка дошкільняти до навчального процесу - свого роду праця. Але головне, щоб тато не обмежувався фінансуванням майбутньої події. Допомогти дитині дотримуватися режим, дати їй певний психологічний настрій і поклопотатися про його здоров'я - це і є проявом справжньої батьківської любові і турботи.

Інформаційна служба газети «Діловий тижневик «ВСІМ»

Категория: Мои статьи | Добавил: khanetska1979 (20 Ноября 2012)
Просмотров: 433 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: