Главная » Статьи » Мои статьи

Чому корисно просити пробачення (газета "Фортеця")

Чому корисно просити пробачення?


Прощення – це дуже важливий і позитивний ритуал для своєї душі, для фізичного здоров’я, для гарних взаємостосунків

У всіх культурах світу існує традиція просити вибачення. Нещодавно у християнському світі пройшла «неділя прощення». У цей день віруючі просили пробачення один в одного за свої мимовільні чи навмисні гріхи та причинені образи. Така ж процедура передбачена і у психотерапії. Для чого це потрібно? Можливо, достатньо просто вибачити, а вже вибачатись зайве? Чому вміння просити вибачення є дуже цінним? На ці запитання спробуємо дати відповіді.

Вибачати чи вибачатись?

Отже, прохання вибачити. Насправді, вибачати і вибачатись – це абсолютно різні речі, хоч і схожі зовні. Коли ми вибачаємо, ми перестаємо злитися, пригадувати негатив, у нас зникає бажання карати кривдника: ми заспокоюємося і входимо в світ гармонії. Коли ж ми просимо вибачення – ми очищуємося. Коли ми просимо вибачення у іншої людини – ми пробачаємо собі свій негатив, критику, осуд. І нарешті, коли ми просимо пробачення – ми проявляємо мудрість.

Одна моя клієнтка дуже сильно ображалася на свого родича. Вона так довго плекала у собі почуття злості, несправедливості, що почала просто ненавидіти його. Їхня сварка тривала вже не один рік. Жінка мала хвороби серця, проблеми з тиском, головні болі. У неї руйнувалися стосунки з іншими близькими людьми. Перебуваючи постійно у стані агресії, вона вивільняла свій внутрішній світ на зовнішні обставини і таким чином почувалася зовсім нещасною. Ображаючись, вона поступово руйнувала своє життя.

Проаналізуємо помилку цієї жінки. Вона мучилася, але нічого не робила для того, щоб покращити своє життя. Деяким людям властиво культивувати свою гординю та самолюбство замість того, щоб проявити елементарну мудрість. А ця мудрість полягає у всім відомій аксіомі: допоможи собі сам!

Як в цьому випадку може допомогти собі ця жінка? А просто попросити вибачення. Все. Це є дуже просто. І наслідки будуть прекрасними: людина звільниться від негативних думок, зрозуміє, що зробила все заради самої себе, миру в сім’ї та улюблених домочадців.

 

Просити вибачення неважко. Наслідки ж будуть прекрасними: людина звільниться від негативних думок, зрозуміє, що зробила все заради самої себе та миру в сім’ї

 

Гіпертрофований егоїзм

Але це дуже важко зробити через внутрішні перепони. Кому важко просити вибачення? Тому, хто насправді страждає на гіпертрофований егоїзм. Відчуття власної значимості стає вище будь-яких людських цінностей: любові, спокою, затишку, здоров’я та ін. У боротьбу включається весь організм людини: в постійному стані стресу всі системи органів, які згодом відгукуються хворобами. У таких випадках здоровий глузд не відіграє ніякої ролі. Головне для такої людини – покарати, помститися.

От і робіть самі висновки, що краще: мир і здоров’я чи гординя, ненависть і погане самопочуття. Якщо ви неспроможні самі подолати свою ненависть – звертайтесь до спеціалістів -психологів. Ось і моя клієнтка на шляху «оздоровлення». Як тільки вона пробачила, їй стало легше на душі. А коли вона попросила вибачення, настав ще й спокій в родині.

Навчіться просити вибачення

Проте зауважте, просити вибачення теж треба вміти. Не варто говорити людині після своїх слів каяття, що ви теж пробачили співбесідника. Справа в тому, що ви можете глибоко помилятися, адже у кожного своя реаль-ність, своє світосприйняття. Можливо, це ви зробили висновки на користь образ, це ви страждали на злість та гнів. А ваш «уявний кривдник» і не підозрював, що вас образив. Зауважте, образити і образитись – це є суттєво різні поняття. Так от, не звинувачуйте нікого ні в чому, просто проявіть чистоту своєї душі і побачите результат.

А результат не забариться. Я бажаю вам натхнення у самооздоровленні та самоочищенні. Ніщо не зможе вам допомогти так, як вміння прощати і просити вибачення. Тільки ви керуєте своїм життям і тільки вам важливо те, що ви робите. Будьте мудрими у своїх вчинках.

 
Категория: Мои статьи | Добавил: khanetska1979 (20 Ноября 2012)
Просмотров: 497 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: