Главная » Статьи » Мои статьи

Психологический девичник

Психологічний дівич-вечір

 

Останнім часом використання психологічної допомоги для багатьох людей стало поширеним способом налагодження внутрішнього комфорту, гармонійних стосунків, вирішення безлічі життєвих проблем.

Доволі часто доводиться чути від пересічних громадян звичні питання. Наприклад: я б і сходив до психолога, бо відчуваю у цьому потребу, але не знаю яку форму роботи обрати. Або, що таке психологічні тренінги і для вирішення яких проблем треба записуватись туди, і подібне.

Дійсно, різноманітність психологічних заходів вражає. Люди тепер можуть сходити до психолога на консультацію, провести тестування, можуть відвідати різноманітні тренінги, навіть, пройти курс психотерапії. Кожний вид роботи проводиться з відповідною метою і з урахуванням потреб клієнта. Проте нещодавно широко почав використовуватись деякими професійними психологами ще один вид допомоги – психологічний дівич-вечір (звичніше він звучить російською мовою: „психологический девичник”). Така приваблива і весела назва зовсім не говорить про те, що на подібних зустрічах не можна отримати психологічну допомогу. Навпаки, робота з потребами клієнтів тут проводиться така ж серйозна, як і на індивідуальних зустрічах, ось тільки є декілька відмінностей.

По-перше, позбутися багатьох своїх проблем можна легко у невимушеній формі, спілкуючись, попиваючи каву чи чай. Такі розмови нагадують подруг, які зібралися, щоб поговорити про свої чисто жіночі справи. Але тут це не просто розмови, які не приводять ні до чого, і не співчування один одному, а справжня робота над собою, не переказування проблем, а їх вирішення. Тобто прості теревені з однодумцями тут контролює професійний психолог, який спрямовує розвиток подій у правильне русло.

Такі психологічні зустрічі дають можливість  жінкам не відчувати себе самотніми на одинці з своїми проблемами. Спілкуючись з іншими учасниками такого тренінгу, вони  розуміють, що їхні проблеми не унікальні, вони схожі з переживаннями інших, і їх можна і треба вирішувати.

Згадайте, скільки разів у житті ви бажали навести лад у стосунках з оточуючими, прямо висловити свої почуття і отримати чітку і щиру відповідь? Структура нашого суспільства і життя така, що не багато людей дозволяють собі бути відкритими. А внаслідок цього ми маємо страждання, розірвані стосунки, розчарування. У подібній психологічній групі завжди можна знайти підтримку оточуючих, пропрацювати травмуючі ситуації, „побачити” своє відображення у очах інших людей, що добре розуміють суть переживань. Таким чином людина може взнати багато цінних істин про саму себе. і все це безпечно для стосунків і психіки.

Часто представниці слабкої статі розуміють, що їм необхідно змінитися, але не ризикують цього робити у житті, бо бояться наштовхнутися на нерозуміння, а може, й покарання. Психологічні дівич-вечори дають унікальну можливість жінкам у атмосфері розуміння і прийняття навчитись новим вмінням, поекспериментувати з різними стилями поведінки у стосунках. Тут можна бути самою собою справжньою, і ніхто це не засудить. А можна, навіть, „грати” роль іншої, тої, якою ви прагнете стати.

Важливим елементом роботи на подібних семінарах-тренінгах є участь компетентного психолога. Він не просто контролює хід консультативних бесід, але і пропонує безліч різноманітних методик та технік. Під його пильним наглядом ви зможете навчитися необхідним вмінням у житті та отримати цінні психологічні знання.

Проте, існують і деякі правила, яких необхідно дотримуватись, якщо ви хочете працювати у подібних психологічних групах. Одне із них – конфіденційність. Немає нічого важливішого, ніж можливість чесно розказати про свої почуття, ставлення і розуміння життєвої ситуації. А це неможливо без довіри до інших учасників. Все, що відбувається завжди має залишатись тільки в групі. І якщо людині необхідно залагодити якусь проблему, то вона зустріне тут тільки союзників.

Важливим завжди залишається принцип добровільності. Ніхто не може вас примусити прийти і працювати над собою. Це тільки ваша справа і тільки ваші бажання.

Працюючи на таких дівич-вечорах, необхідно бути активним. Але це зовсім не означає, що вам треба все про себе розказати, навіть тоді, коли цього не хочеться робити. Ні, ви можете залишитись і спостерігачем, але слухачем активним. Ваші зусилля потрібні для того, щоб працювати на своє ж благо.

Необхідним є розвиток вміння слухати іншого, не оцінюючи. Це одна із умов психологічного комфорту і безпеки учасників. Кожен знає, що його не засудять і не будуть дорікати, а допоможуть вийти із скрутного становища.

І, нарешті, ви завжди можете припинити висловлюватися і припинити роботу, якщо схочете.

Отже, розвиток таких груп саморозкриття нарешті набуває популярності, оскільки користь їх очевидна.



Если вам понравился данный материал, пожалуйста, нажмите на кнопку от facebook, vkontakte, tweeter или другую (находятся ниже) – чтобы о нем узнали другие люди. 
Мы будем вам очень благодарны! Спасибо! 
Категория: Мои статьи | Добавил: khanetska (10 Мая 2008) | Автор: Наталия Ханецкая E W
Просмотров: 952 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 1
1 Посетитель девичников  
0
Я была у Вас на встречах. Знаете, мне нравится непринужденная обстановка, легкое общение. Но кроме всего, оно еще приносит пользу. Я прихожу к Вам просто отдохнуть, набраться жизненной энергии, разобраться в некоторых вопросах. Это действительно, встреча нескольких любимых подруг, что с удовольствием уделяют друг другу время. Спасибо Вам.

Имя *:
Email *:
Код *: